عکس آلتهای تناسلی مردان و اندازه طبیعی آلت تناسلی

در این مقاله مطالعه می کنید:

برای خیلی از مردان داشتن آلت بزرگ نشانه ی قدرت است و حس اعتماد به نفس را در آن ها بالا می برد. امرزوه با پیشرفت در دنیای ارتباطات و افزایش دانش مردم، گرایش به داشتن آلت بزرگ تر رو به افزایش هست. صرف نظر از اینکه آلت با چه اندازه ای می تواند موجبات رضایت زن را فراهم سازد و وی را به ارگاسم برساند، خیلی از مردانی که در روابط زناشویی توان ایجاد رضایت جنسی در همسر خود را دارند نیز تمایل به داشتن آلت بزرگتری دارند. 

شاید باور این مسئله سخت باشد هنوز مردانی هستند که با تصور اینکه آلت کوچکی دارند، به انزوای جنسی کشیده شده و به خیال اینکه توان ایجاد رضایت مندی در شریک جنسی خود را ندارند، از ازدواج و داشتن رابطه ی جنسی پرهیز می کنند.

درمان زگیل تناسلی مردان

در موارد زیادی شاهد آن هستیم که والدین نیز از کوچکی آلت فرزندان خود ابراز نگرانی می کنند و در مطب پزشکان بدنبال اطمینان از نرمال بودن سایز آلت و یا راهکاری برای درمان کوچکی اندام تناسلی در کودکان و افزایش سایز آلت فرزند خود می باشند.

اگر از منظر علمی بخواهیم به موضوع نگاه کنیم در ابتدا بایستی چند حقیقت را در مورد آلت تناسلی بدانیم:

 • آلت تناسلی از 3 بخش تشکیل شده است: اجسام غاری که دو عدد بوده و حاوی عضلات و حوضچه های خونی هستند و توسط غلاف خاصی احاطه شده اند و به هنگام تحریک جنسی، خون در حوضچه های خونی تجمع یافته و باعث افزایش حجم آلت و در نهایت نعوظ و بعبارتی سیخ شدن آلت تناسلی می گردد. بخش سوم مجرای ادراری است که در زیر اجسام غاری قرار گرفته و البته خود مجرای ادراری نیز توسط بافت اسفنجی احاطه شده است.

 • آلت تناسلی در مردان تنها عضوی است که به هنگام تحریک جنسی افزایش سایز می یابد. بعبارتی هیچ عضوی در بدن نیست که با تحریک جنسی بزرگ شود. پرخون شدن حوضچه های خونی و خاصیت ارتجاع پذیری اجسام غاری این قابلیت را به آلت می دهد تا بتواند در فعالیت های جنسی بزرگ شود. لذا در بحث جراحی برای افزایش سایز آلت نمی توان بخش دیگری از بدن را به آلت پیوند زد تا بزرگتر شود. چون از این قانون (یعنی بزرگ شدن به هنگام تحریک جنسی) پیروی نمی کند و با تحریکی جنسی بزرگ نمی شود.

 • سایز آلت تناسلی مثل دیگر ویژگی های بدنی انسان تابع نژاد، ژنتیک یا وراثت است و عواملی محیطی تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی آن ندارند.

 • هورمون جنسی مردانه یا همان تستوسترون عامل اصلی رشد آلت تناسلی در دوره ی بلوغ می باشد ولی میزان رشد آلت و اثربخشی هورمون از همان قانون وراثت پیروی می کند. بعبارتی اگر در قبل از شروع دوران بلوغ به یک پسر تستوسترون داده شود، نه تنها باعث بلوغ زودرس می شود، بلکه باعث افزایش سایزی بیشتر از آنکه قرار است بعد از بلوغ رخ دهد نخواهد شد.

اندازه آلت تناسلی بر اساس سن چقدر است؟

در يك مطالعه عنوان مي شود كه تعداد مرداني كه با شكايت از كوچكي آلت برای درمان جراحي به كلينيك هاي آندرولوژي مراجعه مي كنند، در حال افزايش است.  اما جالب است كه در اين مطالعه با توجه به نوموگرام، هيچ كدام از بيماران واقعاً داراي آلت كوتاه نبوده اند. تعداد پزشكان عمومي و يا متخصصان آندرولوژي و ارولوژی كه از سوي والدين و يا جوانان، در مورد اندازه آلت تناسلی خود، مورد مشاوره قرار مي گيرند، كم نيستند.

اما آنها براي تصميم گيري مجبور به استفاده از كتاب هاي مرجع خارجي هستند. اندازه هاي دستگاه تناسلي خارجي مردان در اقوام و نژادهاي مختلف متفاوت است. اميد داریم كه مطالب این سایت به بسياري از جوانان ما كمك كند تا تحت تأثير اطلاعات غير واقعي و مبالغه آميز كه اكثراً به وسيله اینترنت یا ماهواره كسب مي شود، قرار نگيرند و به اين ترتيب از بسياري از آثار سوء اين تبليغات شامل درمان هاي طبي و جراحي ها براي بزرگ سازي دستگاه تناسلي، جلوگيري شود.

اندازه آلت تناسلی مردان

بنابراین مشاهده می شود که حداقل اندازه الت تناسلی مردان حدود 9 سانتی متر است.

روش های اندازه گیری دستگاه تناسلی

طول آلت تناسلی توسط سنجش اندازه نوک آلت تا محل تقاطع پوست بیضه و آلت تعیین می شود. برای تعیین قطر آلت تناسلی نیز باید از اندازه قسمت میانی آلت استفاده کرد. اندازه گیری آلت تناسلی باید در سه حالت خوابیده و نعوض و کشیده انجام شود.

مشکل شما به همین جا ختم نشده است؟ با انزال زودرس مواجه هستید؟ به شما پیشنهاد می کنیم حتما بر روی لینک روبرو کلیک کنید: روش های درمان زود انزالی در آقایان

انواع کیر با عکس

کیر مردان به شکل های مختلفی می تواند باشد که عموماً مشتمل بر 7 نوع است:

 • مدادی
 • فلفلی
 • مخروطی
 • موزی
 • چکشی
 • سوسیسی
 • خیاری

عکس کیر:

راه های افزایش اندازه تناسلی

در افراد چاق سایز واقعی آلت تناسلی کوچک نیست بلکه در چربی ناحیه تناسلی پنهان شده است یا اینکه بخشی از آلت توسط پوست اضافه ی بیضه پوشیده شده و سایز ظاهری آنرا کوچکتر نشان می دهد.

1- درمان کوچکی آلت در افراد چاق یا آلت پنهان

سوالی که برای برخی افراد مطرح می شود آنست که چرا افراد چاق آلتشان کوچک است؟ یا اینکه آیا با جراحی پوست اضافه بیضه می شود شرایط بهتری برای ظاهر آلت تناسلی ایجاد کرد؟

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه با برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، آلت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی می شود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد، به شکلی که گاهی فقط سر آلت رؤیت میشود.

در بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ، آلت طول مناسب پیدا کرده و از چربی پایین شکم خارج می شود و فرد توانایی مقاربت مناسب را پیدا میکند. اما در مواردی که این بیماری موجب اختلال در مقاربت مناسب یا عوارض ادراری شده باشد، با جراحی پلاستیک می توان چربی های اضافی را برداشت و پوست اطراف آلت را عقب کشید تا آلت از حالت نهفتگی و مدفون خارج شود و طول آن افزایش یافته و ظاهر بهتری پیدا کند.

2- عمل پوست اضافه الت

در این افراد بخش زیرین آلت توسط پرده ای پوشانده شده و نمای ظاهری آن را کوچک می کند. با برداشتن پوست اضافه بیضه و پرده آلت اگرچه سایز واقعی آلت تفاوتی نخواهد کرد ولی نمای خیلی بهتر و زیباتری پیدا خواهد کرد و همچنین استفاده از کاندوم را راحت تر می کند.

در افرادی که هم چاق هستند و آلت در چربی ناحیه تناسلی پنهان شده است و هم پوست اضافه بیضه و پرده ی آلت دارند که از زیر، آلت را کوچکتر نشان می دهد، با جراحی پلاستیک می توان چربی های اضافی را برداشت و پوست را عقب کشید و از طرفی پوست اضافه بیضه را نیز اصلاح کرد تا آلت از حالت نهفتگی و مدفون خارج شود و ظاهر بهتری بیابد.

گاه در کنار این تکنیک نیز می توان رباط سوسپنسوری که ریشه آلت را به استخوان لگن متصل می کند را قطع کرد و آلت را یک سانت به جلو راند تا شکل بهتری پیدا کند. در این دسته از افراد یعنی کسانی که چاق هستند و چربی ناحیه تناسلی زیادی دارند یا افرادی که پوست بیضه اضافه (پرده آلت یا آلت پرده دار هم گفته می شود) دارند و یا هر دو مشکل را با هم دارند، با جراحی پلاستیک می توان چربی های اضافی را برداشت و پوست را عقب کشید و از طرفی پوست اضافه بیضه را نیز اصلاح کرد تا آلت از حالت نهفتگی و مدفون خارج شود و ظاهر بهتری بیابد.

این جراحی اگر توسط ارولوژیست آشنا به تکنیک های جراحی پلاستیک و ترمیمی انجام شود، عارضه ی جدی از جمله آسیب آلت و ناتوانی جنسی به همراه نداشته و رضایت مندی فرد را به همراه خواهد داشت.

3- ژل افزایش سایز اندام تناسلی

از آنجایی که تزریق چربی یا ژل برای افزایش قطر آلت و کلفت کردن آلت باعث ظاهر نامناسب شده و عوارض جدی مثل عفونت های مقاوم به درمان را در پی خواهد داشت توصیه به انجام آن نمی کنم و خودم هم انجام نمی دهم.

4- عمل جراحی افزایش اندازه آلت تناسلی

این عمل شامل افزایش طول و اندازه کیر مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی، مشکلشان برطرف می شود. جراحی بزرگ کردن الت مردان تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند (که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است)، پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد.

باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهند شد. عمل افزایش سایز الت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز، نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت، جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود. در آخر به افرادی که بدنبال افزایش چندین سانتیمتری طول و قطر آلت تناسلی هستند، بایستی بگویم که امکان انجام این کار در هیچ جای دنیا مقدور نبوده و مواردی که در فضای مجازی و امثال آن می بینند ژنتیکی و یا نژادی است و اصولا نبایستی ویژگی های فیزیکی بدن از جمله سایز آلت تناسلی را با فرد یا گروه دیگری مقایسه کرد.

اندازه طبیعی اندام تناسلی کودکان

در بچه ها هم ممکن است آلت در پوست و چربی اطراف آلت فرو رود ولی سایز آلت طبیعی است. غالبا با شروع دوره ی بلوغ شرایط بهتر خواهد شد البته بایستی از نظر چسبندگی پوست ختنه معاینه شوند، چرا که خیلی اوقات چسبندگی باعث فرورفتن آلت به داخل بدن می گردد. معمولا تا بعد از بلوغ و کامل شدن فرآیند بلوغ و رشد آلت، توصیه به درمانی خاص برای بچه ها نمی شود و بعد از بلوغ چنانچه بهبودی رخ نداده بود، با جراحی آنرا اصلاح می کنند.

سوالات متداول:

اندام تناسلی تا چه سنی رشد می کند؟

بیشترین رشد اندام تناسلی پسران در سنین 12 تا 16 سال است. این رشد ابتدا به صورت طولی بوده و سپس به قطر آن اضافه می شود.

سایز آلت تناسلی و هزینه جراحی آن چقدر است؟

سلام اندازه آلت من 11 سانت هست میخواستیم بدونم چه راهی برای بزرگ شدنش موثرتر و اینکه هزینه عمل جراحی چقدر هست. متشکر

برای مشاهده پاسخ این سوال اینجا کلیک کنید.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

تصویر دکتر محمد جباری
دکتر محمد جباری

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟ لطفا به آن امتیاز دهید
3.5/5 - (1102 امتیاز)

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۷ تیر ۹۸( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 3315 مشاهده پرسش
  من ۱۴ سالمه و الت تناسلی من در حالت سفت ۱۰ سانته به نظرتون طبیعیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری جمعه ۷ تیر ۹۸( 5 سال پیش)

   بله طبیعیه

 • تصویر کاربر amir شنبه ۲۳ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 1572 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  اقای دکتر تقریبا یکسالی هست که متوجه شدم التم پرده دار هست و الان ۱۹ سالمه
  میخواستم بپرسم ایا این پرده از رشد الت جلوگیری میکنه ؟؟
  چون تو این سن طول التم 12 سانتی متر هستش و فک میکنم خیلی کوچیکه
  ممنون میشم پاسخ بدید 🙏🏼
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۲۳ مرداد ۰( 2 سال پیش)

   سلام 
   اقای دکتر تقریبا یکسالی هست که متوجه شدم التم پرده دار هست و الان ۱۹ سالمه
   میخواستم بپرسم ایا این پرده از رشد الت جلوگیری میکنه ؟؟..............................خیر
   چون تو این سن طول التم ۱۲ سانتی متر هستش و فک میکنم خیلی کوچیکه.............................12 کاملا نرمال هست نگران نباشید

 • تصویر کاربر ابراهیم جمعه ۲۷ فروردین ۰( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 2153 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.. آلتم کوچیکه.. ۱۵ سانت هست.. وزودانزال هستم.. خواستم راهی برای بزرگتر و کلفت تر و دیرارضاء بشم..
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری جمعه ۲۷ فروردین ۰( 3 سال پیش)

   سلام
   15 سانت کاملا نرمال هست و نیازی به افزایش نیست ضمن ینکه سایز آلت نیز مثل بقیه ویژگی های فیزیکی انسان تابع ژنتیک می باشدو متاسفانه روش موثر و رضایت بخشی برای افزایش سایز وجود ندارد. داروها بی تاثیرند.روش های کششی مثل اکستندرها و، لارجرباکس و وکیوم و روش های مثل پنیمور نیز تاثیر فاحشی نخواهند گذاشت. با جراحی هم 1 تا 2 سانت میشه بطول آلت افزود. برای آشنایی با نحوه ی اندازه گیری سایز آلت و روش جراحی افزایش سایز آلت و همچنین عوارض و میزان اثربخشی آن به لینک زیر مراجعه کنید https://drjabbari.com/1954

   زودانزالی درمان قطعی و دائمی ندارد و فقط با داروها می توان آن را کنترل کرد یعنی وقتی که دارو استفاده می کنید مدت زمان وقوع انزال را طولانی کرد اما نمی توان این بیماری را تا آخر عمر ریشه کن کرد. مثل بیحس کننده های موضعی و قرص هایی مثل پاروکستین 20 میلی یا سرترالین 50 میلی( بصورت مصرف دائمی و روزانه یک عدد یا استفاده بصورت 6 ساعت قبل از نزدیکی)، یا قرص داپوکستین 30 یا 60 میلی گرمی 1 تا 3 ساعت قبل از نزدیکی. بدیهی است تا زمانی که دارو مصرف می کنید موثر است و با قطع دارو مشکل مجددا ظاهر می شود. اسپری لیدوکائین 10 درصد یا کرم زایلا-پی داروهای موضعی برای کنترل زودانزالی هستند 20 تا 25 دقیقه قبل از مقاربت و حتی قبل از سفت شدن آلت به کلاهک آلت و زیر آن و یا کلاهک به اضافه نیمه انتهایی آلت یا تمام آلت بزنید(بر حسب شدت زود انزالی و میزان سفتی آلت). حتما بعد از احساس بی حسی و قبل از شروع روابط جنسی آلت خود را بشورید. اگر با زدن بیحس کننده ی موضعی آلت نعوظ و سفتی خود را از دست می دهد می توانید از نصف قرص سیلدنافیل 50 میلی یک ساعت قبل از رابطه نیز استفاده کنید. از قرص ترامادول هم یک ساعت قبل از رابطه می توان استفاده کرد ولی استفاده از این قرص خطر اعتیاد در آینده را دارد و بهتر است به عنوان آخرین روش و در صورت عدم پاسخ به دیگر روش های درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

 • تصویر کاربر علی شنبه ۳۰ اسفند ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 1821 مشاهده پرسش
  برای بچه دار شدن سایز آلت تناسلی باید چقدر باشد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۳۰ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام
   حداقل 9 سانت 

 • تصویر کاربر فائزه جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 3283 مشاهده پرسش
  طول آلت تناسلی در مردان باید چقدر باشد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام
   سایز آلت نیز مثل بقیه ویژگی های فیزیکی انسان تابع ژنتیک می باشد و در یک فرد بالغ حداقل بایستی 10 سانت در حالت نعوظ باشد.

درحال دریافت اطلاعات

از دکتر بپرسید

ویزیت Whatsapp

تماس با مطب

نوبت دهی اینترنتی

پرسش از دکتر