به سیستم مشاوره پزشکی  دکتر محمد جباری فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری خوش آمدید.

به اطلاع می رسانیم که سیستم پرسش و پاسخ در روزهای تعطیل و پنجشنبه و جمعه غیرفعال است. لطفا برای ثبت سوال، روزهای شنبه تا چهارشنبه اقدام فرمایید.

شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش و پاسخ از دکتر دیگر بیماران سوالات شایع را کلیک کنید.

درمان زگیل – پرسش 185111

 • تصویر کاربر نازنین دوشنبه ۱۹ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 443 زگیل تناسلی
  با سلام. تعداد ضایعه پوستی در قسمت سینه زانو ران پا و آلت تناسلی مشاهده میشد که با مراجعه به پزشک تشخیص دادند زگیل هست و با لیزر برداشتند ضایعات رو ولی پس از چند روز تعدادی ضایعه دیر در قسمت زانو ایجاد شده است. و پزشک واکسن گارداسیل رو پیشنهاد کردند. سوال این است که واکسن گارداسیل از ایجاد هر نوع زگیلی جلوگیری میوند یا فقط از زگیل تناسلی پیشگیری میکند ؟
  سوال دوم راه پیشگیری از ابتلا به موارد جدید زگیل چیست ؟
  با توجه به اینکه من ازدواج نکردم و فکر میکنم بعد از لیزر موهای زائد ایجاد شده زگیل ها در بدن من . با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۱۹ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام
   واکسن از ابتلای مجدد به 4 نوع ویروس موجود در واکسن که مربوط به زگیل تناسلی است پیشگیری می کند. کارهای مالشی مثل لیف و حوله و خاراندن و اصلاح به تیغ و موبر باعث انتشار مجدد میشه و از ماشین اصلاح سر مردان که کچل می کنند اون هم با شانه مربوطه را توصیه می کنم. سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید با: پرهیز از دخانیات پرهیز از استرس ورزش استراحت کافی مصرف موادی که سرشار آنتی اکسیدان و ویتامین هستند مثل چای سبز، سیر تازه (صورت حلقه حلقه شده و خورد صبح ناشتا مثل قرص برای پرهیز از بوی نامطبوع سیر)، لیمو ترش، میوه هایی که رنگدانه قرمز دارند و  دیگر سبزیجات و میوه جات تازه داروهایی که حاوی ویتامین و آنتی اکسیدان هستند مثل کپسول پاورفیت(حاوی AHCC از مشتقات قارچ ژاپنی شیتاکه که با تقویت سیستم دفاعی در پاکسازی ویروس کمک کننده هست) و زینک در نهایت بهتر بصورت دوره ای توسط پزشک معاینه و در صورت نیاز آزمایش دهید حتما واکسن بزنید اگر چه واکسن نقشی در درمان ندارد ولی از ابتلای مجدد در آینده پیشگیری می کند.

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

 به راحتی از طریق تلگرام سوالات خود را از دکتر بپرسید و در سریعترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید

کلیک کنید