به سیستم مشاوره پزشکی  دکتر محمد جباری فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری خوش آمدید.

به اطلاع می رسانیم که سیستم پرسش و پاسخ در روزهای تعطیل و پنجشنبه و جمعه غیرفعال است. لطفا برای ثبت سوال، روزهای شنبه تا چهارشنبه اقدام فرمایید.

شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش و پاسخ از دکتر دیگر بیماران سوالات شایع را کلیک کنید.

مجاری ادرار – پرسش 176295

 • تصویر کاربر F شنبه ۳۰ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 376 مجاری ادرار
  1آیا محل خروج ادرار خانم ها فقط سوراخ خروج ادرار است یا از قسمت دیگری هم دفع ادرار صورت می‌گیرد؟
  2. احساس دفع ادرار زیاد دارم وحس اذیت کننده ای… اما وقتی برای تخلیه میرم فقط چند قطره ادرار دارم
  3در هنگام دفع احساس نفخ زیاد در ناحیه واژن دارم و معمولا پس از خروج کمی نفخ چند قطره ادرار ( و در کل احساس نفخ زیاد در ناحیه واژن در حد ترکیدن و هر چقدر اقدام به خروج نفخ کنم باز هم وجود دارد… علت چیست؟
  4 معمولا وقتی برای خروج ادرار میشینم ادرار خیلی کم میاد اما در حال ایستاده بهتر خروج ادرار صورت می‌گیرد میخواستم علت رو بدونم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۳۰ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام
   1آیا محل خروج ادرار خانم ها فقط سوراخ خروج ادرار است یا از قسمت دیگری هم دفع ادرار صورت می‌گیرد؟…………………..فقط سوراخ خروج ادرار
   2. احساس دفع ادرار زیاد دارم وحس اذیت کننده ای… اما وقتی برای تخلیه میرم فقط چند قطره ادرار دارم؟………………..علل متعددی میتونه داشته باشه عفونت ، سنگ، افتادگی مثانه، وسواس و استرس و ….
   3در هنگام دفع احساس نفخ زیاد در ناحیه واژن دارم و معمولا پس از خروج کمی نفخ چند قطره ادرار ( و در کل احساس نفخ زیاد در ناحیه واژن در حد ترکیدن و هر چقدر اقدام به خروج نفخ کنم باز هم وجود دارد… علت چیست؟…………………….در این زمینه باید با متخصص زنان مشورت کنید البته شاید نفخ گوارشی باشد
   4 معمولا وقتی برای خروج ادرار میشینم ادرار خیلی کم میاد اما در حال ایستاده بهتر خروج ادرار صورت می‌گیرد میخواستم علت رو بدونم؟……………………..در زنان معمولا اینطور نیست در افتادگی مثانه می تواند اینحالت رخ دهد گاهی هم بدلیل ریلکسیشن عضلات کف لگن در حالت ایستاده هست

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

 به راحتی از طریق تلگرام سوالات خود را از دکتر بپرسید و در سریعترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید

کلیک کنید